Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Re-bombka

Wyniki III edycji konkursu RE-BOMBKA

Na III edycję konkursu nadesłano 246 prac ozdób choinkowych z naturalnych materiałów oraz tych nadających się do recyklingu – np. plastiku, metalu, kartonu... Cieszymy się, że dotarły do nas re-bombki nawet z odległych miejscowości naszego województwa. Wybrane prace przyozdobią choinkę na Długim Targu w Gdańsku, a część zostanie wyeksponowana w naszym biurze.
Prace były ocenianie w trzech kategoriach wiekowych. Jury konkursowe, złożone z pracowników Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, wyłoniło następujących laureatów:
 
I kategoria wiekowa – szkoły podstawowe (klasy IV-VI)
 
I miejsce 
Krystan Jóźwiak; SOSW w Żukowie; opiekun: Sabina Kolka
 
II miejsce
Karolina Jaskólska; SP 77 w Gdańsku; opiekun: Agnieszka Dygulska
 
III miejsce 
Paweł Kira; SP 24 w Gdańsku; opiekun: Izabela Siwiak
 
Wyróżnienia szczególne 
Aleksanda Jurczyk Szkoła Podstawowa im. płk. F. Hynka w Szatarpy; opiekun: Krystyna Dalecka
Daria Machut ZS w Starych Polaszkach; opiekun: Żaneta Kepper
Mateusz Wrosz ZS w Starych Polaszkach ; opiekun: Żaneta Kepper
Daria Jurczyk klasa SP im płk. F. Hynka Szatarpy; opiekun: Krystyna Dalecka
Lidia Zawistowska SP 24 w Gdańsku; opiekun: Izabela Siwiak
Angelika Filarska SP 4 w Gdańsku; opiekun: Katarzyna Wójcik
Alicja Nagiel Sp 24 Gdańsk; opiekun: Izabela Siwiak
Krystyna Franek SP 50 w Gdańsku; opiekun: Justyna Grabowska
 
Wyróżnienia
Maja Kitowska SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie; opiekun: Magdalena Gliszczyńska
Adrian Maciejewski SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie; opiekun: Magdalena Gliszczyńska
Paulina Pitsikalis SP 24 w Gdańsku; opiekun: Izabela Siwiak
Dominika Szymczak SP 77 w Gdańsku; opiekun: Agnieszka Drygulska
Natalia Plichta SOSW w Żukowie; opiekun: Sabina Kolka
Nadia Opala SP 77 w Gdańsku; opiekun: Agnieszka Drygulska
Dominika Bolin SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie; opiekun: Magdalena Gliszczyńska
Anna Prochowska SP im. Obrońców Wybrzeża Żukowie; opiekun: Magdalena Gliszczyńska
Natalia Kozyra SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie; opiekun: Magdalena Gliszczyńska
Julia Gęca SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie; opiekun: Anetta Rosener
Marta Potarowicz SP nr 8 Gdańsk; opiekun: Iwona Graczyk
Marysia Szyc ZKPIG 29 w Gdańsku; opiekun: Elżbieta Powarzyńska
Daniela Cieszyńska SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie; opiekun: Joanna Lewandowska
Hubert Książek SP 77 w Gdańsku; opiekun: Agnieszka Drygulska
Paulina Necel SOSW w Żukowie; opiekun: Sabina Kolka
Natalia Kułaga SP 47 w Gdańsku; opiekun: Ewa Wendt
 
II kategoria wiekowa – szkoły gimnazjalne
 
I miejsce
Jan Pawełkiewicz Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Dominika w Rumi; opiekun: Violetta Turczyn
II miejsce
Marta Lipska Gimnazjum nr 1 w Gdyni; opiekun: Barbara Wroniak
III miejsce 
Klaudia Misiak Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Dominika w Rumi; opiekun: Violetta Turczyn
 
Wyróżnienia szczególne
Julia Kargulewicz Salezjańskie Gimnazjum im. Św. Dominika w Rumi; opiekun: Violetta Turczyn
Karolina Rompczyk ZSPIPG w Pomieczynie; opiekun: Ewa Domańska
Julia Cholewińska Gimnazjum 3 w Gdańsku; opiekun: Regina Orzechowska-Edut
Weronika Świżewska SOSW w Tursku; opiekun: Joanna Wdowiak
Oliwia Nastały Zespół Szkół Gimnazjalnych im. Adama Loreta w Łęczycach; opiekun: Mirosława Wieczorek
 
Wyróżnienia
Marcin Borowicz Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie; opiekun: Janina Kozyra
Mateusz Gawin SOSW w Tusku; opiekun: Hanna Bartczak
Patryk Zawodniak Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Debrznie; opiekun: Sylwia Frąckiewicz
Agnieszka Bąbel SOSW w Tursku; opiekun: Joanna Wdowiak
Mariola Riegel ZSPIPG w Pomieczynie; opiekun: Ewa Domańska
Agnieszka Młyńska Publiczne Gimnazjum 1 w Gdyni; opiekun: Barbara Wroniak
Kornelia Kwidzyńska Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie; opiekun: Anna Borowicz
Patryk Kwidzyński Gimnazjum nr 2 w Żukowie; opiekun: Anna Borowicz
Martyna Dugaj Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie; opiekun: Janina Kozyra
Julia Jankowska Gimnazjum nr 1 w Gdyni; opiekun: Barbara Wroniak
 
III kategoria wiekowa – szkoły ponadgimnazjalne
 
I miejsce
Paulina Kuś Zespół Szkół Mechanicznych w Gdyni; opiekun: Dorota Weselak-Kwiecień
 
II miejsce równorzędnie
Patrycja Leśniewska SOSW w Damnicy; opiekun: Katarzyna Wiśniewska
Mateusz Kozicki SOSW w Damnicy; opiekun: Katarzyna Wiśniewska
Angelika Kwaśniak SOSW w Damnicy; opiekun: Katarzyna Wiśniewska
Magdalena Frej SOSW w Damnicy; opiekun: Katarzyna Wiśniewska
Patryk Stama SOSW w Damnicy; opiekun: Katarzyna Wiśniewska
 
Z przyjemnością informujemy, że dodatkowo re-bombki wykonanie przez osoby wymienione poniżej, zostały przekazane do ozdobienia choinki miejskiej na Długim Targu w Gdańsku
 
  1. Weronika Szubiak opiekun: Barbara Wroniak, Gimnazjum nr 1 w Gdyni
  2. Cezary Polak opiekun: Barbara Wroniak, Gimnazjum nr1 w Gdyni
  3. Natalia Bernatowicz opiekun: Barbara Wroniak, Gimnazjum nr1 w Gdyni
  4. Maja Kużmińska opiekun: Barbara Wroniak; Gimnazjum nr 1 w Gdyni
  5. Karolina Badzian opiekun: Barbara Wroniak, Gimnazjum nr 1 w Gdyni
  6. Monika Kapiszka opiekun: Elżbieta Powarzyńska, ZKPIG nr 29 w Gdańsku
  7. Oliwia Niemczyk opiekun: Elżbieta Powarzyńska, ZKPIG nr 29 w Gdańsku
  8. Ewelina Jasińska opiekun: Elżbieta Powarzyńska, ZKPIG nr 29 w Gdańsku
  9. Oliwia Stenzel opiekun: Joanna Lewandowska, SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  10. Malwina Flisikowska opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP Obrońców Wybrzeża w Żukowo
  11. Alan Benkowski opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  12. Natalia Kozyra opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  13. Malwina Filisikowska opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  14. Paulina Petka opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  15. Paulina Henig opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  16. Maciej Borowicz opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  17. Daria Meyer opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  18. Szymon Konkel opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  19. Adrian Raulin opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  20. Nikola Kroll opiekun: Joanna Lewandowska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  21. Marta Kalkowska opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  22. Wiktor Leśniewski opiekun: Magdalena Gliszczyńska SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  23. Łukasz Klajna opiekun: Magdalena Gliszczyńska; SP im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie
  24. Julka Mielnicka opiekun: Violetta Turczyn, Salezjańskie Gimnazjum w Rumi
  25. Agata Landowska opiekun: Violetta Turczyn, Salezjańskie Gimnazjum w Rumi
  26. Patryk Stemplewski opiekun: Agnieszka Błażewicz; SP nr 8 w Gdańsku
  27. Natalia Kubiak opiekun: Agnieszka Błażewicz; SP nr 8 w Gdańsku
  28. Jakub Gołębiewski opiekun: Janina Kozyra, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie
  29. Przemysław Kreft opiekun: Alicja Patoka, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Żukowie
  30. Paulina Skowron opiekun: Dorota Weselak-Kwiecień, Zespół Szkół Mechanicznych w Gdyni
  31. Magdalena Muttke opiekun: Dorota Weselak-Kwiecień, Zespół Szkół Mechanicznych w Gdyni
  32. Karolina Kwiatek opiekun: Katarzyna Wójcik; SP nr 4 w Gdańsku
  33. Dawid Niemczyk opiekun: Karolina Wójcik; SP nr 4 w Gdańsku
  34. Aisza Jordan opiekun: Żaneta Kepper; PZS w Starych Polaszkach
  35. Asia Grulowska opiekun: Żaneta Kepper; PZS w Starych Polaszkach
  36. Dominika Szymczak opiekun: Agnieszka Drygulska; SP nr 77 w Gdańsku
  37. Oskar Tur opiekun: Agnieszka Drygulska; SP nr 77 w Gdańsku
  38. Wiktoria Rigiel opiekun: Michał Albiński; Gimnazjum w Suchym Dębie
  39. Joanna Riegel opiekun: Krystyna Kąkol; ZSPIPG w Pomieczynie
  40. Kacper Rutkowski opiekun: Regina Orzechowska-Edut; Gimnazjum nr 3 w Gdańsk
  41. Rafał Gering opiekun: Wioletta Pukuszta, Gimnazjum nr 9 w Gdańsku
  42. Lucja Maksymiuk, Carmen Paszkiewicz, Alek Mroczkowski opiekun: Paulina Szarnecka; Przedszkole Miejskie nr 6 w Legionowie
  43. Dorota Sinlecka opiekun: Elżbieta Powarzyńska; ZKPIG w Gdańsku
  44. Weronika Magryta opiekun: Wiesława Krupska; SP nr 20 w Gdańsku
  45. Dominika Żeromska opiekun: Izabela Siwiak; SP nr 24 w Gdańsku
  46. Mariusz Sanisławski opiekun: Karolina Zglarska Werner; Świetlica w Klawkowie
Konkurs Re-bombka, realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, został objęty patronatem medialnym przez portal ZielonaLekcja.pl oraz miesięcznik „Recykling”.
Wszystkim uczestnikom konkursu pięknie dziękujemy za nadesłane prace, a laureatom serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy serdecznie do osobistego odbioru nagród po wcześniejszym umówieniu się, do pozostałych laureatów nagrody prześlemy pocztą.
Wyniki III edycji konkursu „RE-BOMBKA”

Wyniki III edycji konkursu „RE-BOMBKA”

Na III edycję konkursu nadesłano 246 prac ozdób choinkowych z naturalnych materiałów oraz tych nadających się do recyklingu – np. plastiku, metalu, kartonu... Cieszymy się, że dotarły do nas re-bombki nawet z odległych miejscowości naszego województwa. Wybrane prace przyozdobią choinkę na Długim Targu w Gdańsku, a część zostanie wyeksponowana w naszym biurze.

Wyniki konkursu Re-bombka 2010

Wyniki konkursu Re-bombka 2010

Na II edycję konkursu nadesłano 280 prac ozdób choinkowych z naturalnych materiałów oraz tych nadających się do recyklingu – np. plastiku, metalu, szkła... Cieszymy się, że dotarły do nas re-bombki z odległych miejscowości naszego województwa. 

Wyniki konkursu Re-bombka 2009

Wyniki konkursu Re-bombka 2009

Konkurs plastyczny RE-BOMBKA polegał na wykonaniu ozdoby choinkowej z materiałów pozyskanych w ramach recyklingu. Młodzi twórcy zaskoczyli nas swoją kreatywnością, niekonwencjonalnym podejściem i umiejętnościami plastycznymi. Bogactwo materiałów, z których powstały RE-BOMBKI dowodzi pomysłowości i wiedzy o alternatywnych metodach ponownego wykorzystania surowców.