Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Finał 13 edycji "Bęc jabłkiem w głowę"

W dniach 8-9 maja 2014 roku w godzinach przedpołudniowych, w komfortowych i pachnących świeżością przestrzeniach Centrum Nauki Experyment w Gdyni, miała miejsce bardzo miła okoliczność – laureaci konkursu „Bęc jabłkiem w głowę” mogli zaprezentować efekty swoich doświadczeń/experymentów innym koleżankom i kolegom a także odebrać zasłużone nagrody. W tym roku dotychczasowi uczestnicy (uczniowie szkół z Gdańska i Sopotu) zyskali nowych konkurentów – uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Gdyni. Wpłynęło to oczywiście bardzo konstruktywnie na efekty konkursu. Niewątpliwym hitem 13 edycji konkursu był temat „zielony dom”. Nieustającym powodzeniem cieszą się także zagadnienia związane z energią odnawialną oraz tworzeniem naturalnych kosmetyków zgodnie z zasadami zielonej chemii. Kibicujemy także grupom które wymyślają własne tematy

Pomimo stresów – opanowanie nerwów na forum innych uczestników było nie lada wyzwaniem – uroczystości finałowe przebiegły w bardzo sympatycznej atmosferze.

Każdy z finalistów otrzymał plecak turystyczny (firmy 4F), książkę – Przewodnik Collinsa (do wyboru Drzewa, Ptaki,Gwiazdy i planety) oraz zestaw sympatycznych drobiazgów od Partnera projektu – Centrum Nauki Experyment. Każdy opiekun nagrodzonej grupy trzymał torbę turystyczną (firma 4F) oraz jeden z Przewodników Collinsa.

Realizacja konkursu jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku a także dzięki długoletniemu Partnerowi, którym jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo Pomorski Oddział Handlowy, który od wielu lat kibicuje działaniom uczestników konkursu Bęc jabłkiem w głowę.