Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

Wrześniowe "Zielone pytanie"

Jak co miesiąc, na różne sposoby, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym konkursie Zielone pytanie. Kusimy książkami, drobiazgami edukacyjnymi, maskotkami odblaskowymi. A tak naprawdę najbardziej zależy nam na popularyzacji wiedzy o przyrodzie, środowisku, zdrowiu. Jesteśmy przekonane, że nawet udział w tak prostym konkursie może poszerzyć horyzonty, zachęcić do przeczytania literatury fachowej lub zwyczajnie pozwoli poćwiczyć umiejętność formułowania prostych zdań. Serdecznie zapraszamy 

Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny
 

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

 Polecamy Pańśtwu szkolenie w ramach kampanii "Czyste powietre dla Pomorze", organizowane przez Fundację Rozwoju Regionalnego „PROMETHEUS”.

Spotkanie czwartkowe w Dolinie Samborowo.

Spotkanie czwartkowe w Dolinie Samborowo.

Serdecznie zapraszamy na przyrodniczy spacer z „botanicznym wykrzyknikiem” po Dolinie Samborowo 18 sierpnia 2016 roku o godzinie 16.00. Nasz prelegent ma niezmierzoną wiedzę botaniczną i mykologiczną i z dużą wprawą wprowadzi nas w zagadnienia muraw kserotermicznych, zbiorowisk łęgowych czy żyznych łąk. A całe to dobrodziejstwo przyrody dostępne jest na wyciągnięcie ręki – zaraz po przekroczeniu zielonej „bramy lasu” Doliny Samborowo.

Wspomnienia po pikniku w Krynicy Morskiej

Wspomnienia po pikniku w Krynicy Morskiej

W miniona sobotę 30 lipca 2016 roku w Krynicy Morskiej odbył się piknik rodzinny "Bezpieczne i ekologiczne wakacje z rodzimą przyrodą". Wśród zaproszonych jednostek z Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych swoje stoisko miało także Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. W tym roku stawiamy na "równowagę w przyrodzie". Ponieważ jednym z ważnych przyrodniczych ogniw (w kwestii zachowania równowagi) są owady zapylające i rośliny miododaje to im poświęcamy więcej uwagi.

Nowe, sierpniowe "Zielone pytanie"!

Nowe, sierpniowe "Zielone pytanie"!

Zachęcamy - jak zawsze - do wzięcia udziału w naszym konkursie "Zielone pytanie". To mały pretekst do poszerzenia swej wiedzy o przyrodzie. W tym miesiącu Państwa uwagę kierujemy na pokrzywę - bo choć miewamy mniej przyjemne epizody z jej udziałem to jednak wartość pokrzywy jest nieoceniona! Zapraszamy do udziału!
 

Bioróżnorodność w Kartuzach!

Bioróżnorodność w Kartuzach!

„Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”  odbyła się w minioną sobotę, 23 lipca 2016 r. w Kartuzach w Parku Solidarności! Była to niesamowita okazja aby zapoznać się z ciekawymi zagadnieniami przyrodniczymi wszystkich Parków Krajobrazowych Pomorskiego Zespołu oraz edukacyjnym stanowiskiem Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska...

Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)

Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)

Rozkwitała powoli i zapewne w pełnej krasie będziemy podziwiać ją dopiero w przyszłym sezonie wegetacyjnym. To kwietna murawa, która została wysiana w pobliżu budynku Wydziału Biologii UG podczas warsztatów „Ogród przyjazny”. Szczególnie cieszy fakt, ze spodobała się owadom, które według poczynionych obserwacji, odwiedzają pełne pyłku kwiaty. Nęci je, ustawiony również w pobliżu i specjalnie dla nich przygotowany hotel.  

III Piknik Przyrodników za nami

III Piknik Przyrodników za nami

W minioną sobotę 9 lipca na Wyspie Sobieszewskiej na terenie Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego odbył się III Piknik Przyrodników. CIEE miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu! Pod pretekstem wspólnego malowania chust i toreb (bawełnianych) wzorami inspirowanymi roślinami miododajnymi, podejmowaliśmy rozmowy na temat istoty równowagi w przyrodzie jaką gwarantują "dzikie zapylacze" oraz rośliny miododajne

MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości

MIKROORGANIZMY MORSKIE - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 21 lipca prelekcję „MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości” zaprezentuje dr Anna Toruńska-Sitarz z Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii UG.