Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

Bioróżnorodność w Kartuzach!

Bioróżnorodność w Kartuzach!

„Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”  odbyła się w minioną sobotę, 23 lipca 2016 r. w Kartuzach w Parku Solidarności! Była to niesamowita okazja aby zapoznać się z ciekawymi zagadnieniami przyrodniczymi wszystkich Parków Krajobrazowych Pomorskiego Zespołu oraz edukacyjnym stanowiskiem Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska...

Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)

Kwietna murawa dwa miesiące później (z konkursem na deser)

Rozkwitała powoli i zapewne w pełnej krasie będziemy podziwiać ją dopiero w przyszłym sezonie wegetacyjnym. To kwietna murawa, która została wysiana w pobliżu budynku Wydziału Biologii UG podczas warsztatów „Ogród przyjazny”. Szczególnie cieszy fakt, ze spodobała się owadom, które według poczynionych obserwacji, odwiedzają pełne pyłku kwiaty. Nęci je, ustawiony również w pobliżu i specjalnie dla nich przygotowany hotel.  

III Piknik Przyrodników za nami

III Piknik Przyrodników za nami

W minioną sobotę 9 lipca na Wyspie Sobieszewskiej na terenie Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego odbył się III Piknik Przyrodników. CIEE miało przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu! Pod pretekstem wspólnego malowania chust i toreb (bawełnianych) wzorami inspirowanymi roślinami miododajnymi, podejmowaliśmy rozmowy na temat istoty równowagi w przyrodzie jaką gwarantują "dzikie zapylacze" oraz rośliny miododajne

MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości

MIKROORGANIZMY MORSKIE - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 21 lipca prelekcję „MIKROORGANIZMY MORSKIE  - NAJMNIEJSI pomocnicy w rozwiązaniu WIELKICH problemów ludzkości” zaprezentuje dr Anna Toruńska-Sitarz z Zakładu Biotechnologii Morskiej Instytutu Oceanografii UG. 

Zielone pytanie na lipiec.

Zielone pytanie na lipiec.

Zielone pytanie to "nieskomplikowana" propozycja dla wszystkich zainteresowanych przyrodą. To krótkie pytanie, pojawiające się w Internecie raz w miesiącu. W czerwcu brzmiało następująco: Bociany są chlubą Polaków, kibicujemy im kiedy wracają do nas po zimie by z sukcesem wydały potomstwo. Kiedy młode bociany zaczynają swoje pierwsze loty?
 

III Piknik Wyspa Przyrodników

III Piknik Wyspa Przyrodników

Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców i turystów na III piknik „Wyspa Przyrodników”! Centrum pojawi się na pikniku z warsztatami Równowaga w Centrum uwagi. 

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

17-18 czerwca - wielkie szukanie różnorodności gatunkowej we Wdzydzkim Parku Krajobrazowym

BioBlitz  to akcja promująca zrozumienie rangi różnorodności biologicznej i odkrywanie jej w  najbliższym otoczeniu człowieka. Główne cele akcji to inwentaryzacja przyrodnicza oraz edukacja społeczeństwa nastawiona na poznanie bioróżnorodności  ekosystemów rzecznych. Zebrani biolodzy (botanik, ornitolog, ichtiolog, lichenolog, teriolog, herpetolog i entomolog) mieli za zadanie w ciągu 24h znaleźć i zidentyfikować jak największą ilość gatunków w dolinie rzeki Wdy na odcinku od jeziora Schodno do miejscowości Loryniec.

Pomorskie sady tradycyjne!

Chcesz założyć sad z tradycyjnymi, smacznymi i zdrowymi odmianami jabłek? Jest Ci bliska ochrona pomorskiej bioróżnorodności ? Chcesz mieć własne, zdrowe owoce i cieszyć się ich niepowtarzalnymi smakami ?
Uważasz, że warto wspierać rozwój Społecznego Instytutu Pomologicznego? Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

Viva Oliva - krótka relacja z urodzin dzielnicy.

Viva Oliva - krótka relacja z urodzin dzielnicy.

11 czerwca w Gdańsku Oliwie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej uczciło współnie z mieszkańcami dzielnicy Święto Oliwy! W ramach naszej obecności przygotowałyśmy różne atrakcje. Wszystkie propozycje cieszyły się powodzeniem, nasze stoisko zachęcało do dyskusji o drzewach, ich wartości nie tylko w krajobrazie ale także w "tkance miejskiej"...
 

Dni Otwarte Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed

Dni Otwarte Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed

Polecamy Państwu Dni Otwarte Ogrodu Roślin Leczniczych GUMed (16-17 czerwca).