Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe

 „Ogród przyjazny”…Naturze, człowiekowi, środowisku…
10 maja 2015 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.

Wyniki XII edycji konkursu „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”

 Kolejna edycja konkursu ornitologicznego „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi” została rozstrzygnięta.

Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.

Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 19 maja prelekcję „Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce” zaprezentuje Mateusz Ciechanowski.

Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Za nami kolejna, jubileuszowa edycja interdyscyplinarnego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Rozpoczęła się we wrześniu poprzedniego roku. Konkurs ten jest wspaniałą okazją dla młodych ludzi, których horyzonty wykraczają poza ramy programu edukacyjnego szkoły, do zaprezentowania w formie eksperymentu/doświadczenia wybranego z listy zagadnienia.  Ponieważ wiemy, jak kreatywni bywają młodzi ludzie, jeden z tematów konkursowych jest tematem „wolnym”, dzięki takiemu zabiegowi Jury konkursu co roku jest mile zaskakiwane niezwykłymi pomysłami uczniów.

"Zielone pytanie" na maj!

"Zielone pytanie" na maj!

Jak co miesiąc zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Zielone pytanie". To "szybka" propozycja dla odbiorcow w każdym wieku. Przy odrobinie zaangażowania można sprawić przyjemność autorom pytań konkursowych a takze wygrać książkę wraz z drobiazgiem edukacyjno-promocyjnym!

Bioróżnorodność – poznaj by zachować!

Bioróżnorodność – poznaj by zachować!

 Na bezpłatny piknik pełen przyrodniczych atrakcji oraz grę terenową zapraszają: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Partnerzy.

Drzewko za oponę

Drzewko za oponę

Zachęcamy do udziału w akcji Drzewko za oponę! 

Ogród geometryczny, czy swobodny? - projekt ogrodu krok po kroku

Ogród geometryczny, czy swobodny? - projekt ogrodu krok po kroku

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 21 kwietnia prelekcję „Ogród geometryczny, czy swobodny? - projekt ogrodu krok po kroku” zaprezentuje Iwona Renkiewicz. 

Lista finalistów 15 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych i oczekujących tej wiadomości do zapoznania się z wynikami 15 edycji interdyscyplinarnego konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". W załącznikach publikujemy listę finalistów zarówno prezentujących się w Gdyni w Centrum Nauki Experyment jak i w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Finały konkursu są zaplanowane na 26 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 27 kwietnia (dla gimnazjalistów) w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Grupy są proszone o przygotowanie krótkich wystąpień w celu zaprezentowania pozostałym uczestnikom swojego zagadnienia. O szczegółach spotkania finałowego zostaną powiadomieni osobnym pismem opiekunowie poszczególnych grup. 

Szkolenie dla nauczycieli w Pruszczu Gdańskim

Szkolenie dla nauczycieli w Pruszczu Gdańskim

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej dzięki wsparciu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku
Filii w Pruszczu Gdańskim zorganizowało bezpłatne szkolenie: „Drzewa i krzewy wokół nas”, które odbyło się 5 kwietnia 2016 roku o godz. 13.30.