Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

Drzewko za oponę

Drzewko za oponę

Zachęcamy do udziału w akcji Drzewko za oponę! 

Ogród geometryczny, czy swobodny? - projekt ogrodu krok po kroku

Ogród geometryczny, czy swobodny? - projekt ogrodu krok po kroku

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 21 kwietnia prelekcję „Ogród geometryczny, czy swobodny? - projekt ogrodu krok po kroku” zaprezentuje Iwona Renkiewicz. 

Lista finalistów 15 edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych i oczekujących tej wiadomości do zapoznania się z wynikami 15 edycji interdyscyplinarnego konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". W załącznikach publikujemy listę finalistów zarówno prezentujących się w Gdyni w Centrum Nauki Experyment jak i w Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Finały konkursu są zaplanowane na 26 kwietnia (dla szkół podstawowych) oraz 27 kwietnia (dla gimnazjalistów) w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Grupy są proszone o przygotowanie krótkich wystąpień w celu zaprezentowania pozostałym uczestnikom swojego zagadnienia. O szczegółach spotkania finałowego zostaną powiadomieni osobnym pismem opiekunowie poszczególnych grup. 

Szkolenie dla nauczycieli w Pruszczu Gdańskim

Szkolenie dla nauczycieli w Pruszczu Gdańskim

Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej dzięki wsparciu Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku
Filii w Pruszczu Gdańskim zorganizowało bezpłatne szkolenie: „Drzewa i krzewy wokół nas”, które odbyło się 5 kwietnia 2016 roku o godz. 13.30.

Ogród przyjazny - połączenie teorii z praktyką!!!

Ogród przyjazny - połączenie teorii z praktyką!!!

W ramach 1- dniowego warsztatu (dla dorosłych) dowiecie się jak powinien wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom. By było jeszcze ciekawiej podpowiemy jakie gatunki ze sobą współgrają a także stanowią estetyczną i ciekawą kompozycję. Wspólnie, pod okiem specjalistów, zasadzimy krzewy, byliny i wysiejemy murawę kwietną.  Dodatkowym atutem będzie możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami pielęgnacji roślin. Zachęcamy do zapoznania się z programem i do zapisów - ilość miejsc ograniczona. Miejsce spotkania - hol główny UG.
 

Zielone pytanie na kwiecień

 Jak co miesiąc, na różne sposoby, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym konkursie Zielone pytanie. Kusimy książkami, drobiazgami edukacyjnymi, maskotkami odblaskowymi. A tak naprawdę najbardziej zależy nam na popularyzacji wiedzy o przyrodzie, środowisku, zdrowiu. Jesteśmy przekonane, że nawet udział w tak prostym konkursie może poszerzyć horyzonty, zachęcić do przeczytania literatury fachowej lub zwyczajnie pozwoli poćwiczyć umiejętność formułowania prostych zdań. Serdecznie zapraszamy

Święta Wielkanocne

Święta Wielkanocne

Przed nami Święta Wielkiej Nocy, dotykamy wtedy wielkiej tajemnicy życia. Wraz z budzącą się przyrodą odradza się także nasza wiara i nadzieja. Niech ten czas napełni nas optymizmem i siłą by pięknie żyć w równowadze ze sobą, przyrodą, Światem. Warto także dać ponieść się tradycji i uczynić poniedziałek prawdziwie mokrym, mając jednak na uwadze stan wód gruntowych w Polsce. Bądźcie szczęśliwi! Wesołego Alleluja
 

Drzewa i krzewy wokół nas - szkolenie dla nauczycieli i edukatorów

Drzewa i krzewy wokół nas - szkolenie dla nauczycieli i edukatorów

 Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku Filia w Pruszczu Gdańskim serdecznie zapraszają na bezpłatne szkolenie „Drzewa i krzewy wokół nas”, które odbędzie się 5 kwietnia 2016 roku o godz. 13.30.

Tropy i ślady zwierząt

Tropy i ślady zwierząt

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 17 marca prelekcję „Tropy i ślady zwierząt” zaprezentuje Adrian Zwolicki.

Przyrodnicza zima w Dolinie Samborowo”

Przyrodnicza zima w Dolinie Samborowo”

W zeszłym tygodniu spotkaliśmy się z Państwem w Dolinie Samborowo. Podczas spaceru z Dariuszem Ożarowskim z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przyglądaliśmy się  jak wygląda „uśpiona” przyroda.