Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

Czerwcowe "Zielone pytanie".

Jak co miesiąc zachęcamy Państwa do do wzięcia udziału w naszym "ekspresowym" konkursie Zielone pytanie! Zadanie właściwie jest proste, wystarczy przesłać odpowiedź na nasz adres mailowy lub wysłać drogą bardziej tradycyjną. Dla trzech laureatów konkursu mamy przewidziane nagrody, są to książki o tematyce przyrodniczej oraz jakiś drobiazg edukacyjno-promocyjny! Czyli przyjemne z pożytecznym! Zapraszamy!
 

„Dojrzały smak przygody” – letnie warsztaty dla seniorów

„Dojrzały smak przygody” – letnie warsztaty dla seniorów

 Serdecznie zapraszamy seniorów mieszkających w Trójmieście i okolicy do wspólnych wędrówek w ramach XI edycji letnich warsztatów „Dojrzały smak przygody”.  

Wyniki konkursu na najciekawszy tytuł stoiska!

Piknik „BIORÓŻNORODNOŚĆ - poznaj by zachować” organizowany przez  Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej oraz Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych wraz z Partnerami za nami. Spędziliśmy dwa pełne wrażeń i pracowite dni, 20 i 21 maja, w Zespole placowo-parkowym w Kolibkach (Gdynia Orłowo) i Parku im. Ronalda Reagana (Gdańsk). Jednym z towarzyszących wydarzeń był konkurs na najciekawszą nazwę stoiska. Niniejszym przedstawiamy wyniki konkursu....
 

Konkurs na najciekawszy tytuł stoiska pikniku "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"

Konkurs na najciekawszy tytuł stoiska pikniku "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"

Ogłaszamy konkurs w związku ze zbliżającym się piknikiem edukacyjnym "Bioróżnorodność - poznaj by zachować"
Zachęcamy Was do wybrania tytułu najciekawszego tematu z długiej listy zarówno piątkowych jak i sobotnich wydarzeń. Zatem proszę prześledzić listę tematów z plakatu lub z naszej strony internetowej, wybrać swój "typ" oraz przesłać nam swoją propozycję w komentarzu na Facebooku Centrum, mailem na adres k.kubic@pomorskieparki.pl lub zostawić swoją propozycję na stoisku Organizatora/CIEE podczas pikniku w piątek lub sobotę. Konkurs będzie trwał do soboty, do godziny 18.00. Oczywiście przewidujemy nagrody zarówno dla autorów najciekawszego tematu jak i 3 uczestników konkursu, którzy oddali swój głos na zwycięski temat. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 26 maja. Czas start!  

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe

"Ogród przyjazny" - refleksje powarsztatowe

 „Ogród przyjazny”…Naturze, człowiekowi, środowisku…
10 maja 2015 r., w godz. 12.30 - 19.00 w siedzibie Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się warsztaty poświęcone zakładaniu i pielęgnacji kwietnej murawy, która może być ciekawą przyrodniczo alternatywą dla popularnych ostatnio monokultur trawnikowych. W ramach warsztatów zaproponowaliśmy jak może wyglądać „dziki trawnik” w naszej strefie klimatycznej,  jak go zakładać, kosić i pielęgnować aby sprzyjał ptakom, owadom i ludziom.

Wyniki XII edycji konkursu „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi”

 Kolejna edycja konkursu ornitologicznego „Znani i nieznani – ptasi sąsiedzi” została rozstrzygnięta.

Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.

Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce.

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 19 maja prelekcję „Świat się kręci dzięki nietoperzom? Rola skrzydlatych ssaków w ekosystemach świata i ludzkiej gospodarce” zaprezentuje Mateusz Ciechanowski.

Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Podsumowanie XV edycji konkursu "Bęc jabłkiem w głowę"

Za nami kolejna, jubileuszowa edycja interdyscyplinarnego konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”. Rozpoczęła się we wrześniu poprzedniego roku. Konkurs ten jest wspaniałą okazją dla młodych ludzi, których horyzonty wykraczają poza ramy programu edukacyjnego szkoły, do zaprezentowania w formie eksperymentu/doświadczenia wybranego z listy zagadnienia.  Ponieważ wiemy, jak kreatywni bywają młodzi ludzie, jeden z tematów konkursowych jest tematem „wolnym”, dzięki takiemu zabiegowi Jury konkursu co roku jest mile zaskakiwane niezwykłymi pomysłami uczniów.

"Zielone pytanie" na maj!

"Zielone pytanie" na maj!

Jak co miesiąc zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Zielone pytanie". To "szybka" propozycja dla odbiorcow w każdym wieku. Przy odrobinie zaangażowania można sprawić przyjemność autorom pytań konkursowych a takze wygrać książkę wraz z drobiazgiem edukacyjno-promocyjnym!

Bioróżnorodność – poznaj by zachować!

Bioróżnorodność – poznaj by zachować!

 Na bezpłatny piknik pełen przyrodniczych atrakcji oraz grę terenową zapraszają: Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych oraz Partnerzy.