Centrum Informacji
i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku

Aktualności

Dojrzały Smak Przygody - warsztaty „W sercu Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego”.

 Szanowni Państwo w związku z niewielką zmianą rozkładu jazdy komunikacji oraz brakiem wysypu grzybów proponujemy następujący przebieg najbliższych warsztatów:

Zaproszenie do XVI edyacji "Bęc jabłkiem w głowę"

Drodzy sympatycy konkursu "Bęc jabłkiem w głowę". Po raz 16 mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w tej interdyscyplinarnej przygodzie. Z dużą radością i ciekawością oczekujemy na Wasze zgłoszenia, prezentacje, występy. W załacznikach znajduje się lista obowiązujących na tę edycję zagadnień, aktualny regulamin i karta zgłoszenia. Zapraszamy serdecznie!

Wyniki konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją"

Drodzy uczestnicy konkursu "Moje drzewo - tekstem - zdjęciem - ilustracją" poniżej znajduje się lista nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursie. Wybór nie był łatwy a jego efekty są wypracowanym kompromisem.  Nagordy (sprzęt turystyczny) zostaną wręczone we wrześniu o czym poinformujemy laureatów w najbliższym czasie. Po spotkaniu finałowym opublikujemy także galerię prac. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział - jest nam miło, że drzewa mają tylu sympatyków.

Owady i grzyby - spotkanie czwartkowe

Owady i grzyby - spotkanie czwartkowe

 Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie czwartkowe! 15 września prelekcję „Owady i grzyby” zaprezentuje Marcin Wilga.

Wrześniowe "Zielone pytanie"

Jak co miesiąc, na różne sposoby, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w naszym konkursie Zielone pytanie. Kusimy książkami, drobiazgami edukacyjnymi, maskotkami odblaskowymi. A tak naprawdę najbardziej zależy nam na popularyzacji wiedzy o przyrodzie, środowisku, zdrowiu. Jesteśmy przekonane, że nawet udział w tak prostym konkursie może poszerzyć horyzonty, zachęcić do przeczytania literatury fachowej lub zwyczajnie pozwoli poćwiczyć umiejętność formułowania prostych zdań. Serdecznie zapraszamy 

Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny

Leśny Festyn Edukacyjny
 

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli i przedstawicieli NGO

 Polecamy Pańśtwu szkolenie w ramach kampanii "Czyste powietre dla Pomorze", organizowane przez Fundację Rozwoju Regionalnego „PROMETHEUS”.

Spotkanie czwartkowe w Dolinie Samborowo.

Spotkanie czwartkowe w Dolinie Samborowo.

Serdecznie zapraszamy na przyrodniczy spacer z „botanicznym wykrzyknikiem” po Dolinie Samborowo 18 sierpnia 2016 roku o godzinie 16.00. Nasz prelegent ma niezmierzoną wiedzę botaniczną i mykologiczną i z dużą wprawą wprowadzi nas w zagadnienia muraw kserotermicznych, zbiorowisk łęgowych czy żyznych łąk. A całe to dobrodziejstwo przyrody dostępne jest na wyciągnięcie ręki – zaraz po przekroczeniu zielonej „bramy lasu” Doliny Samborowo.

Wspomnienia po pikniku w Krynicy Morskiej

Wspomnienia po pikniku w Krynicy Morskiej

W miniona sobotę 30 lipca 2016 roku w Krynicy Morskiej odbył się piknik rodzinny "Bezpieczne i ekologiczne wakacje z rodzimą przyrodą". Wśród zaproszonych jednostek z Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych swoje stoisko miało także Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. W tym roku stawiamy na "równowagę w przyrodzie". Ponieważ jednym z ważnych przyrodniczych ogniw (w kwestii zachowania równowagi) są owady zapylające i rośliny miododaje to im poświęcamy więcej uwagi.

Nowe, sierpniowe "Zielone pytanie"!

Nowe, sierpniowe "Zielone pytanie"!

Zachęcamy - jak zawsze - do wzięcia udziału w naszym konkursie "Zielone pytanie". To mały pretekst do poszerzenia swej wiedzy o przyrodzie. W tym miesiącu Państwa uwagę kierujemy na pokrzywę - bo choć miewamy mniej przyjemne epizody z jej udziałem to jednak wartość pokrzywy jest nieoceniona! Zapraszamy do udziału!